Vitajte na webe gitár značky Crafter

Rodinnú firmu, ktorá vyrába gitary CRAFTER, založil HyunKwon Park v apríli 1972 v suteréne svojho domu, kde pracovali štyria ľudia na ploche 20 metrov štvorcových. V tomto období spoločnosť vyrábala klasické gitary pre kórejský domáci trh, ktoré si čoskoro získali dobrú povesť pre ich vysokú kvalitu zvuku.

Firma sa čoskoro musela presťahovať do nových a väčších priestorov, aby stačila uspokojovať vysoký dopyt, a tak sa roku 1978 sťahuje zo Soulu do novej oblasti Yangju-gun. V tej dobe sa gitary volali Sungeum – „plný zvuk“, táto značka je dodnes dobre známa na kórejskom trhu. HyunKwonovou ambíciou však vždy bolo dodávať nástroje pre gitaristov na celom svete a tak začal vyrábať akustické a elektro-akustické gitary, ktoré si získali medzinárodný ohlas.

V roku 1986 vstúpil starší syn HyunKwon Parka – InJae Park na post prezidenta spoločnosti. InJae Park vedel, že Sungeum je príliš zložité slovo pre export do zahraničia a rozhodol sa vytvoriť novú značku, ktorá by bola ľahko zapamätateľná

a reprezentovala by zodpovedajúci imidž. Vybral si meno „Crafter“, ktoré vyjadruje kvalitu a vzdáva poctu remeslníkom, ktorí tieto gitary vyrábajú. Značka Crafter je registrovaná vo viac ako 40 krajinách po celom svete a dizajnéri firmy vyvinuli a navrhli množstvo nových modelov patentovo chránených v Európe a USA.